OSKUS ÕPPIDA KIIRESTI

Õppimine on töö… ma ei tea kuidas teiega lood on, aga minus on see lause alati negatiivset tunnet tekitanud ning tekitab ka siiani. Miks? Tööd me seostame enda aja ja oskuste müümisega, mida paljud eksikombel nimetavad karjääriks. Ka mina armastasin ennast varem nii väljendada kuni momendini, mil küsisin endalt, kas teeksin seda tööd tasuta, kui mulle selle eest ei maksta? Kui sain vastuseks „ei“ siis mõistsin, et karjääri on võimalik teha vaid tegeledes sellega, mida tõeliselt naudid ja armastad. Ainult siis tekkib janu oma uudishimu rahuldada ja edasi õppida. Seega, lähtudes eelmainitust sain aru, miks on mind see lause „Õppimine on töö“ alati häirinud. Kas te naudite õppimist või on see Teile peale surutud kohustus? Olles ise nii õpilase, kui ka õpetaja rollis, suheldes erinevate inimestega, sain aru miks meie ühiskonnas on nii palju õnnetuid õpetajaid ja õpilasi. Jah, ka õpetajaid, sest ka nemad olid ja loodetavasti ka siiani on õpilased, sest selleks et olla hea õpetaja pead olema ka hea õpilane. Antud sõnavalik puudutab mitte ainult õpetajaid, vaid tervet ühiskonda mistahes valdkonnast, sest meie eksistents ei ole võimalik ilma oma teadmiste edasiandmiseta teistele ja vastupidi, oma teadmiste rikastamine ja õppimine kelleltki või millegi kaudu. See on pidev ring tänu millele oleme evolveerunud põlvest põlve ainult edasi.
Niisiis, mida teha selles kiirelt arenevas elukeskkonnas, kus kõik areneb ja muutub nii kiiresti, et tekitab paljudes paanikat, mis viib edasi apaatiani ja enesehinnangu langemiseni. Kuidas tulla toime?
Oletame, et peate omandama või otsustasite omandada, midagi täiesti uut. Mina olles alati humanitaar, otsustasin omandada finantsalaseid teadmisi, mitte omal valikul alguses, mis tekitas minus meeletult palju negatiivseid emotsioone. Arusaades, et ilma nende teadmisteta ma edasi liikuda enda jaoks valitud suunas ei saa, otsustasin iseennast veenda selles, et see on võimalik, lihtne ja nauditav. Seega pärast sadutuhandeid võitlusi iseendaga olles ise täis hirmu enda mittevajalikusest kiiresti arenevas keskkonnas, hakkasin antud küsimusele vastuseid otsima ning avastasin enda jaoks kiiresti ja produktiivseks õppimiseks alljärgnevad elemendid, mis teevad õppimise palju nauditavamaks ja efektiivsemaks:
1. UNUSTA
Unusta kõik mida oled kuulnud, uuest tundmatust valdkonnast, mida oled otsustanud või oled sunnitud alustama õppima, sest tihti on kuuldud eelarvamused suureks takistuseks vastu võtma uusi teadmise. Inimene on väga haavatav ning ühiskonna arvamus mõjutab inimesi üllataval kombel. Kui mina teatasin oma tuttavatele ja pereliikmetele, et olen otsustanud omandada uut valdkonda, ma ei osanud arvatagi, et inimesed on nii palju targemad kui mina juba antud uues ja minu jaoks teadmatus valdkonnas. Soovitus. Palun ära kuula kedagi!
2. AKTIIVSUS
Oleme harjunud omandama informatsiooni passiivselt on see siis koolis, ülikoolis või kursustel aga teadmiste rakendamine on jäänud tahaplaanile ehk minimaalseks. Kas olete suutelised õppima tantsima teoreetiliselt omandades teadmisi, või on progress tuntav, kui alustad sammudest. Jah, et saavutada tulemusi peab olema kannatust ja andma endale eelkõige võimalus teha vigu. Kujutage ette, et te sõidate öösel Tartust - Riga ning teie auto valgustab teed ainult teatud pikkuse teekonnast teie auto ees. Kui olete edasi sõitnud valgustavad tuled teed veel veidi ettepoole jne. Nii ka igasuguse tegevusega, me ei näe seda tulemust kohe, vaid see tuleb meile lähemale iga enesest mõistetava järgmise loogilise sammuga. Ning need distantsid annavadki võimalust suuri tulemusi saavutada. Ainult ühel tingimusel, liikuma peab pidevalt, aeglaselt kasvõi väikeste sammudega, aga pidevalt edasi liikudes. Aeglane progress on ka progress. Rakendage õpitut kohe. Pole, midagi, mida poleks võimalik seostada reaalse eluga.
3. SEISUND
Emotsionaalne intelligentsus on üks olulisemaid lihaseid, mida treenida. Paraku paljud ei taju, et julgus on lihas, mida on võimalik treenida nagu kehalihaseid. Emotsioonid on lihased, mida tasub treenida, et seisund muutuks tugevamaks ja vastupidavamaks.Kas olete tähele pannud, et kõik, mis tekitab positiivseid emotsioone jääb paremini meelde. Kuid, selleks et tunda ennast hästi on tarvis ennast teadlikult panna proovile, et samm-samult julgemaks muutuda. Julgus tekitab inimeses enesekindlust. Kui me oleme enesekindlad on positiivsete emotsioonide tõenäosus suurem. Seega soovitan teadlikult isegi kõige raskema teema muuta enda jaoks lõbusaks või naljakaks, sest INFO MIS ON KOMBINEERITUD EMOTSIOONIDEGA ON VÕRDNE PIKAAJALISE MÄLUGA (INFO + EMOTSIOON = PIKAAJALINE MÄLU). Muuda kõige võimatum olukord endale võimalikuks. Sõnasta teadlikult negatiivse mõtte ümber positiivseks isegi, kui tunnet ei ole. Meie emotsioonid tulenevad mõtetest, seega kui mõte muutub, muutub ka tunne sellega ka emotsioon. Jah, see kõik on väga lihtne nagu harjutuste tegemine, iga päev 10 - 20 minutit harjutamist toovad pikaaliseid tulemusi. Üks või kaks päeva jõusaalis käimine ei muuda füüsilist seisundit paremaks pikas perspektiivis, kuid iga päev väikestes kogustes tegevused tekitavad harjumuse, seega pikajaliseid muutusi. Võta vastustus endale ning küsi endalt, mis mind takistab tundma ennast hästi ja saavutamast soovitud tulemusi. Pane need kirja. Muuda need positiivseks. Naera ja naerata teadlikult, sest kui meie suunurgad on ülespoole, saadab see meie ajule signaale tänu millele hakkab organism tootma õnnehormoone (Dopamine)
4. ÕPETA
Mulle läksid südamesse ühe tundmatu 12. aastase poisi sõnad, kes ütles: „Mis mõtet on õppida, kui ei saa õpetada?“ Mina isiklikult tunnen vajadust jagada omandatud infot, mis on mõjutanud mind positiivselt, kus olen ületanud teatud takistusi, et saavutada edu. Kogemuste vahetamine on olnud minu elus kõige efektiivsem õppimismeetod. See on parim aktiivõppe meetod, kus olen leidnud uusi koostöö partnereid, olen saanud inspiratsiooni ja julgust edasi areneda ja oma ideid rakendada. Kogemustevahetus on rikastav. Nagu ülalmainitud oleme me harjunud omandama infot passiivselt, mis on täiesti vastuvõetav ja positiivne, kuid kui need passiivselt omandatud teadmised ei leia rakendust on need kõigest teadmised aga meie soovime omandada oskust – oskust õppida kiiresti. Kas te eelistaksite omandada teadmisi praktikutelt või teoreetikutelt? Ma usun, et igal inimesel on midagi jagada. Meil on alati midagi teistelt õppida. Olen alati huvitatud õppimast, inimestelt, kes on saavutanud juba edu, kes on julenud teha vigu ja vaatamata sellele edasi liikuda. Kuid ärge alahinnake neid, kes alles õppivad ning vajavad innustust ja tuge. Ka positiivne toetus, hea tegu, naeratus on kogemuse jagamine. Ärge kartke olla haavatavad. Ärge kartke, kui teid ei mõisteta. Lihtsalt naeratage ja liikuge julgelt ja enesekindlalt edasi. Andke oma teadmised edasi lastele, kuid ärgem unustagem, et eeskuju on parim õpetaja. Kui te õpetate kedagi on teil võimalus õppida topelt.

Sinu superpower on iseenda tundmine – SA TEAD KES SA OLED, SEEGA OLE ENDALE TRUU!

ENESEKINDLUS ON ÕPITAV OSKUS

Olen tänulik, et olen avastanud teadmised, mida pole mulle õpetanud ei kodu ega kool, vaid olen tänulik kõikidele, kes on minus tekitanud uudishimu ennast tundma õppida. Enesekindlus on oskus olla mugavustsoonist väljas väärikalt ja intelligentselt. Aastaid tagasi avastasin, et enesekindlus ei ole mitte kaasasündinud iseloomujoon või temperamendi tüüp, näiteks antud ainult koleerikutele või ekstravertidele, vaid see on tegelikult õpitav oskus. Usun, et minu kogemus ja enesekindlus annavad jõudu ja soovi ennast tundma õppida ja seda kunsti omandada täisväärtusliku elukvaliteedi saavutamiseks.

Enesekindlusel on kolm taset ehk:
1. Pealiskaudne enesekindlus –Surface confidence
2. Elustiili enesekindlus – Lifestyle confidence
3. Tuum enesekindlus - Core confidence

Mis on pealiskaudne enesekindlus?
See on see kuidas sind ühiskond näeb ja tunnetab. Sinu välimus, kõne, liigutused, zestid jne.

Mis on elustiili enesekindlus?
See on see, mida sa omad – auto, staatus, karjäär, tutvused, oskused jne. See, millest koosneb sinu “IDENTITEET”.

Kas on võimalik kaotada pealiskaudset - ja elustiili enesekindlust?
Jah, kahjuks me vananeme, meie välimus muutub, ühiskond ei väärtusta vanema põlvkonna panust, kes pühendanud oma elu ühiskonna teenimisele. Meie keha pole enam sama effektiivne kui kunagi varem. Enamus asjadest kaotavad oma väärtuse. Masinate ammortisatsioon on lühike jne.

Mis on tuum enesekindlus?
TUUM enesekindlus on see, mis jääb järele ehk sinuga, kui oled kaotanud kaks esimest - pealiskaudse – ja elustiili enesekindluse. Kui oled julgenud elada, riskida, õppida vaatamata sellele, et sinu pere, lähedased ja ka üllataval kombel võõrad, kes ei puutu sinu ellu, pole sind toetanud, vaid pigem vastupidi on sind üritanud veenda, et sinu idee, vaade, tegu, mõted ei ole sihipärased (kummaline kelle jaoks sihipärased??? Milline luksus on endale lubada teise inimese eest vastutada!!!).
Aga sina oled andnud endale luba mitte ainult saavutada edu, vaid julgenud iseendale anda luba teha vigu ja neid parandada.
Tuum enesekindlus, on see kui sa tead, ükskõik mis selles elus ka ei juhtuks, mida sa ka ei kaotaks, oled sa alati kombes. Sa saad kõigega hakkama, usaldad, et kõik sinu elus töötab sinu kasuks. Usaldus ja usk, sellesse, et minus on TUUM rauast, mis genereerib minu magnetvälja. Mis on minu energia allikas. Mina vastutan oma elu eest. Mina olen kombes. Ma ei kaota iseennast. Minu väline olukord ei mõjuta ega tühjenda minu tuuma. Mina olen enda valgustaja, energiaallikas ja genereerin oma magnet välja.

Mina seostan Enesekindlust meie planeediga Maa, selle ehitusega ehk
Maa tuum on Maa sisemine, peamiselt rauast ja niklist koosnev osa, mille tuum paikneb umbes 2900–6378 km sügavusel. Tuum omakorda jaguneb vedelaks välistuumaks ja tahkeks sisetuumaks. Vedela välistuuma liikuv, peamiselt rauast koosnev materjal genereerib Maa magnetvälja. Raud (Fe) on energia allikas, mida vajab meie organism, et oleks jõudu ja energiat. Kes on kunagi kannatanud raua puuduse all, need mõistavad, mida silmas pean ehk kõik algab seest poolt ning kuna meie sisemine seisund ja emotsioonid toimivad kui magnet siis iga lugeja võib seostada, et kui me oleme kurnatud ja väsinud tundub ka väline maailm mitte kõige ilusam ja armsam.

Kuidas saavutada tuum enesekindlust?

Mis on inimkonna kannatuste allikas? Inimese haavatavus ja ühiskonna arvamus ehk täpsemalt ühiskonna poolne hukkamõistmine. Eelmainitud kahe faktori dünaamika on Toronto Ülikooli professor Jordan Bernt Peterson´ i andmetel just inimkonna kannatuste allikaks.
Ainus viis saavutada tuum enesekindlust on teadvustada tõde ning võtta vastutus enda elu eest enda kanda. Iga inimene on teadlik asjadest endas, mis takistavad tal saavutada oma elu eesmärki. Lihtne harjutus on panna kirja iseendale kõik kõige väiksematki takistused või puudused või hirmud, mis inimese enda arust takistavad tal elus edasi liikuda ja arvestada ühiskonna arvamusega ning olla haavatav.
Selleks, et saavutada TUUM enesekindlus, sellele peab lisanduma kompetentsus ehk CONFIDENCE = COMPETENCE.
Tihti kaasneb inimese ebakindlusega kompetentsuse puudumine ehk puuduvad teadmised. Selleks, et saavutada enesekindlus peab inimene olema pidevas arengufaasis ehk omandama teadmisi, mis annavad inimesele kompetentsust ning kopetentsus annab juurde ka enesekindlust. Õpioskus ja eneseareng on tuum enesekindluse võti. Õpetada väärtustada TÕDE. Rääkida TÕTT. Võttes endale vastutuse suunata oma elu TÕE suunas on tohutu vastutus, seega on enamus massil raske TÕDE iseendale tunnistada, sest TÕDE on valus. Kui me tunnistame TÕDE, see tähendab e peame võtma endale vastutuse TÕELE näkku vaadata ja hakkama sellega tegelema – MUUTUMA!!! See on ebamugav. Mugavustsoonist välja tulek on raskem, kui arvata võime. Me oleme kõik kohanud enesekindlusest pakatavaid, kuid ebakompetentseid inimese - ka see on võimalik, kuid meie keskendume nendele, kes väärivad olla enesekindlad, et oma täispotentsiaali elus rakendada. Õppides endas arendama metaväärtuseid ning aidates teisi arendada metaväärtuseid, näha igas inimeses potentsiaali, toetades üksteist ilma igasuguse hukkamõistmiseta on hädavajalik element tuumenesekindluse saavutamiseks, samas alati jäädes tõele truuks. Tõel on puhastav jõud.
Kui me suudame panna inimesi uskuma ning veenda neid, et nad kasutavad ainult 50% oma potentsiaalist ning kui inimesed mõistavad, et üheks nende kannatuste ja ebakindluse allikaks on hirm olla ühiskonna poolt mitte aktsepteeritud ning nendel piisab ainult seda endale teadvustada, et nad ei oleks enam nii tundlikud ühiskonna arvamuse suhtes, siis Te võite ainult ettekujutada, kui palju Teis tekib jõudu ja soovi viia ellu oma kõige suuremad unistused, millest Te ei julgenud isegi unistada.

Suure tänu ja armastusega,
Teie Irina

Enesearendus kursus „Edukuse Seaduse Rakendamine“

 

Sihtrühm: isikud, kes on  leidnud ennast nurka surutuna ehk „lõksus“ olukorras ning soovivad oma käesolevat olukorda paremuse poole muuta, kuid ei tea kust alustada ega oma teadmisi, kelle poole pöörduda. Isik, kes soovib muuta oma elu läbi enesearengu ja oma hoiakute muutmise.

 

Eesmärk: jagada tähelepanekuid ja õpetusi, kuidas muuta suhtumist ja hoiakuid nii, et need hakaksid isikut ennast teenima, mitte ei töötaks isiku vastu.

 

Koolituse maht: 20 ak.t

 

 

Õppekeel: vene-, eesti- ja inglise  keel

 

Koolituse sisu:

 

 

1.         Eesmärk - Vajadused

2.         Aju  

3.         Saatus

4.         Kuidas alustatu lõpule viia

5.         Kergem on võita

6.         Mida ma väärt olen?

7.         Raha

8.         Seiklus täna

9.          Hoiak

10.        Anna endast parim

 

 

Nõuded koolituse lõpetamiseks: osalemine vähemalt 100% koolitusest.

 

Hind: 2500. – plus käibemaks (grupp kuni 6 inimest)

 

Väljund: Osaleja saavutab selguse kuidas mõjutada iseennast tegutsema ja julgustada teisi tegutsema.

 

Lisainformatsioon:

Tel 53 850719

E-post: skilledcommunicationou@gmail.com

ENESEARENG

 

Püüe ehk pingutus on sild  suurepäraste tulemuste ja käesoleva olukorra vahel.

Anna endast alati parim – pinguta kuna see on sild sinu võimsate tulemuste ja käesoleva olukorra vahel. Sa kardad tunduda rumalana, sest sa näed seda igal pool. Enamus inimesi meie ümber valivad mitte teha seda, mis neil hästi välja tuleb. See on valik. See on otsus.

Loobu, sellest et sul peab alti olema õigus. Onju väga raske endale tunnistada tõde endale. Selleks, et kasvada ja areneda sa pead kõige pealt pettuma, et kasvada ja areneda.

Enesekindlus tavaliselt kasvab kõige pealt ja pärast kasvu, see järsku läheb allamäge. Mida rohkem sa arenend , seda rohkem puuduseid hakkad endas märkama, mis sunnivad sul areneda ja kasvada.  See ei tähenda, et sul on madal enesehinnang, kindlasti mitte. See on väärarusaam. See tähendab, et sa oled nõus arenema ja selle nimel pingutama. Üks ei eksiteeri ilma teiseta.

Kui ma maalisin oma isa portreed, ma teadsin, et ma pole kunstnik. Aga ma andsin endast ainult parima, et portree õnnestuks uuesti ja jälle, ainult parima. Mu valik oli oma oskuseid arendada. Ma tegin seda palju kordi. Iga kord kui ma seda tegin ja mul ei tulnud välja, ma tundsin ennast nagu täielik läbikukkuja, kuid nüüd ma tunnen ennast kui võtja kuna ma pühendasin sellesse maali oma südame ja hinge, et areneda, et saavutada kompetentsus.

Me peame õppima ennast armastama nagu lapsed seda teevad. Mõtle, kui laps „kritseldab“ midagi müstilist oma paberile või tapeedile (nagu tegin seda mina lapsepõlves) täie enesekindlusega ja teadlikult, mida ta joonistab. Ning kui keegi küsib lapselt: „Mis see on?“ vastab laps täie enesekindlusega, mis on pildil üllatunult, kuidas me küll seda ei näe. Kuidas küll oleme selle ära unustanud?

Kokkuvõtteks ülal mainitule, ma anun Teid kõiki ennast armastama nagu teevad seda lapsed ilma otsimata igasuguseid vigu endas. Siruta omad käed taeva poole välja (Jumala või allika poole, kuidas sa seda ka ei soovi nimetada) ning ütle: „Aitäh, kõikvõimas, et oled mind nii ilusana loonud!“ Amen

 

Igavesti tänulik

Irina

Give your best – make an effort as it is a bridge between the powerful  results and your current situation. You are afraid to look stupid because you see it every day. Majority of people around us choose not to do what they do well. It is a choice. It is a desision.

Refuse to be right. It is hurtful to admit the truth to yourself. In order to grow and succeed you must be dissapointed first in order to grow.

Self-confidence grows at first and then it all goes downwards. More you grow, more imperfections you see in yourself which Forde to grow and develop. If I admit that it doesn´t mean I have low self-confidence. It means am willing to learn and make an effort.

When I drew a portrait of my father I knew that I am not an artist but I tried my best again and again anyway. I chose to master my abilities to draw. I had to do it several times. Everytime I did it and failed I felt like a complete looser, but now I feel as a winner as I have put my heart and soul into it in order to master it – to gain my corecompetence.

We must love ourselves as children do. Think, when child scribbles something mysterious on the peace of paper or wallpaper as I did, and being absolutely sure what is drawn, so when someone asks the child. „What is it?“ The Child with absolute certainty and confidence explains who or what is in the picture. How come have we forgoten it?

In conclusion I beg you to love yourself as children do without searching for flaws in them. Strech your arms upwards, look up to the sky (the source, God or whatever you want to call it) and say, „Thank You God for making me so beautiful!“ Amen

Forever grateful,

Irina

 

Enesearenduskoolitus  KUNST  ELADA  HIRMUDEST  ÜLE

 

Sihtgrupp: isikud, kes on kaotanud usu  iseenda võimetesse ja potentsiaali edasi liikuda ja uutele väljakutsetele vastu tulla. Keda on valdanud hirm ennast ületada. Pole kunagi hilja tegutseda õigesti! Kunagi pole hilja teha õige otsus ja käituda õigesti: Loobu ennasthävitavatest mõtetest, mis takistavad nautida elamisväärt elu ja tegutseda oma püstitatud eesmärkide saavutamiseks. 

 

 

Koolituse eesmärgid: leida võimalused isikul ületada tühimik kohast, kus ta on täna ja selle koha vahel kuhu ta tahab jõuda. Võime püstitada eesmärke ja sammud nende eesmärkide saavutamiseks.

 

Koolituse teemad:

 

-          Hirm on illusioon

-          Ela ilma hirmudeta.

-          Pane omad hirmud töötama enda kasuks.

-          Tahad sa seda või mitte ... See on Sinu

-          Nad ei soosi Sinu arengut

-          Kuidas teha õige otsus? Missugune otsus on õige

-          Loobu hirmudest, et saavutada püstitatud eesmärgid ja elada täisväärtusliku elu kasutades oma uuesti avastatud potentsiaali.

-          Ole oma emotsioonide peremeheks.

-          Saavuta soovitud julgus, jõud ja kirg ning enesekindlus, et toime tulla ootamatute ja oodatud muutustega nii tööl, isiklikes suhetes jne.

 

 

Koolituse maht: 20 ak. Tundi

 

Hind: 2500. – eurot (grupp kuni 6 inimest)

 

Väljundid: koolitusel osalejad omandavad praktilised harjutused muuta otsutamatus tegutsemiseks, viha armastuseks, et luua endale elu, mis isiku jaoks tähtis ja väärtuslik. Toime tulek iga situatsiooniga meie elus väärikalt ja intelligentselt.

 

Koolitusmetoodika: koolitus on üles ehitatud materjali tutvustusele teoreetilise loengu, arutelu, grupitööde, eneseanalüüsi ja praktiliste ülesannete vormis.

 

Õppekeel: eesti keel, vene keel ja inglise keel

 

Info ja registreerimine:

 

Telefon: 53 850 719

E-post: skilledcommunicationou@gmail.com 

ÜKSMEELEL ÜHISE KEELENI

 

Keelekümbluse õpipuhkus Rannamõisa puhkekülas

http://rannamoisapuhkekyla.blogspot.com.ee/

7. august -13. august 2017

Laste vanus: 9-14 aastat

Osalejate piirarv: 10-15

Juhendajad: Irina Rozanova ja Pille Lille

Osalustasu: 360€

Osalustasu sisaldab: neljakordne toitlustus, majutus külalistemajas, integreeritud aktiivõppe arendustegevused eesti keeles.

Eelregistreerimine: http://lingid.ee/keelekymbluspuhkus

ja osalustasu maksmine kuni 2. juuni 2017

Panga rekvisiidid:

Saaja: Saaja: Skilled Communication OÜ

Pank:SEB
a/a: EE701010220235655223

Selgitus: lapse nimi ja perekonnanimi / 07.-13.08.17

 

 

 

ЕДИНОДУШНО К ЕДИНОМУ ЯЗЫКУ

Учебный отпуск погружения в Раннамыйза

http://rannamoisapuhkekyla.blogspot.com.ee/

7-13 августа 2017

Возраст детей 9-14 лет

Количество участников ограничено: 10-15

Руководители: Ирина Розанова и Пилле Лилле

Стоимость: 360€

Стоимость включает: четырёхразовое питание, проживание в гостинице, интегрированная активная общеразвивающая деятельность на эстонском языке.

Регистрация: http://lingid.ee/keelekymbluspuhkus

и предоплата до 2 июня 2017

Реквизиты банка:

получатель: Skilled Communication OÜ

банк: SEB
номер счёта: EE701010220235655223

пояснение: имя и фамилия ребёнка / 07.-13.08.17

Ootame kõiki soovijaid 5.-7.klassi õpilasi inglise keele ja kultuuri huviringi alates 15.09.16 neljapäeviti Jõhvi Tsentraalis 3. korrusel (Keskväljak 4) 16.30 - 18.00. Info ja registreerimine tel. 53850719 või irinarozanova@gmail.com

 

Мы рады приветствовать желающих (5. - 7. Кл.) изучать английский язык в новом 2016/17 учебном году! Кружок английского языка и культуы по четвергам по  с 16.30 - 18.00. Занятия начинаются с 15 сентября. Инфо и регистратсия по тел. 53850719 или irinarozanova@gmail.com

INGLISE KEELE JA KULTUURI HUVIRING ALGAJATELE

 • Inglise keele ja kultuuri huviring

Ootame kõiki soovijaid (1.- 3. klassi õpilasi) inglise keele ja kultuuri huviringi. STARTER ehk ALGAJATE grupp neljapäeviti Maleva Põhikoolis kab. 210 kell 15.00 – 15.45. Info ja registreerimine tel. 53850719 või irinarozanova@gmail.com

Мы рады приветствовать желающих (1. - 3. классники) изучать английский язык в новом 2016/17 учебном году! Кружок английского языка и культуы для СТАРТЕРОВ по четвергам  с 15.00 - 15.45. Занятия начинаются с 15. сентября. Инфо и регистратсия по тел. 53850719 или irinarozanova@gmail.com

INGLISE KEELE JA KULTUURI HUVIRING

Ootame kõiki soovijaid 4.-6.klassi õpilasi inglise keele ja kultuuri huviringi alates 12.09.16 esmaspäeviti ja kolmapäeviti K-Järve Maleva Põhikoolis (Maleva 4, K-Järve) 15.30 - 16.15. Info ja registreerimine tel. 53850719 või irinarozanova@gmail.com

 

Мы рады приветствовать желающих (4. - 6. Кл.) изучать английский язык в новом 2016/17 учебном году! Кружок английского языка и культуы по по неделником и средам  с 15.30 - 16.15. Занятия начинаются с 12 сентября. Инфо и регистратсия по тел. 53850719 или irinarozanova@gmail.com

INGLISE KEELE JA KULTUURI HUVIRING

Inglisekeelejakultuurihuviring

 

Ootame kõiki soovijaid 7.-9.klassi õpilasi inglise keele ja kultuuri huviringi alates 12.09.16 esmaspäeviti ja kolmapäeviti K-Järve Maleva Põhikoolis (Maleva 4, K-Järve) 16.30 – 18.00. Info ja registreerimine tel. 53850719 või irinarozanova@gmail.com

 

Мы рады приветствовать желающих (7. - 9. Кл.) изучать английский язык в новом 2016/17 учебном году! Кружок английского языка и культуы по понеделником и средам  с 16.30 – 18.00. Занятия начинаются с 12 сентября. Инфо и регистратсия по тел. 53850719 или irinarozanova@gmail.com

 

Teadusring "MAAILM MINU ÜMBER"

Jälle alustab looduse tundmisele suunatud huviring, kuid seekord nimega „Maailm minu ümber“

 

Nii nagu on muutuse teinud huviringi nimi, on muutunud ka huviringi tunni formaat.

Siiski huviringi idee jääb samaks: terve kooliaasta jooksul meisterdame ja katsetame erinevaid loodusega seotud nähtuseid. Lahendame mängulisi ülesandeid ning arutame tehtut!

Vanemate lastega õpime tundma põhikoolis õpitavaid füüsika valemeid ja teaduslikke väljendeid sidudes need läbi katsete reaalse eluga. Kogeme ja seletame eksperimentide kaudu nii füüsikalisi kui ka keemilisi protsesse.

 

Huviring toimub kahes erinevad vanuseastmes:

 • Gruppi I oodatakse 1-3. klassi õpilasi (tund toimub reedeti kell 14.15);

 • Gruppi II oodatakse 3-7. klassi õplasi (3. klassi lapsed on oodatud Gruppi II, juhul kui on varasemalt osa võtnud loodusteemalisest huviringist; tund toimub esmaspäeviti kell 17.00).

Huviringi õppetund hakkab toimuma kord nädalas pikkusega 30-45 minutit. Nelja õppetunni ehk tsükli hind on 25 €*. Hind sisaldab kõiki kasutatavaid õpimaterjale ja -vahendeid. Tunniteemad tsüklites ei kordu.

Huviring toimub Jõhvi Põhikooli füüsikaklassis (kabinet 215) ja juhendajaks on loodusteaduste õpetaja Riina Vaht.

Registreeri oma laps Stuudiumis saates õpetaja Riina Vaht’le teate, kirjutades emailile riina.vaht@gmail.com või telefonil 5213597

Esimene tsükkel algab 19. septembril (Grupp II) ja 23. septembril (Grupp I).

Näited teemadest, mida huviringis läbitakse: 
Miks me nohuga toidu maitset ei tunne?

Mitu kommi võin ära süüa, kui olen jooksund staadioni ringi?
Miks graniit on raske kivi aga põlevkivi ujub soolvees?

Kuidas sütib olümpiatuli?

Kuidas tekib leek ning miks puu põledes praksub?
Miks tormiga majalt katus võib ära lennata?

Miks kaaluviht põhja vajub, kuid laev ujub?
Miks vihmaussid banaanikoori ei armasta?
Miks sool soolavees ei lahustu aga suhkur suhkruvees lahustub?

 

 

Ringi reeglitega tutvu: VIIS LIHTSAT REEGLIT (fail)

* Lapsevanemale saadetakse arve 4-tunnise tsükli ettemaksuna. Puudutud tundide eest tagasimakset ei toimu. Kui laps enam huviringis käia ei soovi, ei pea uut tsüklit alustama ning lapse huvikooli nimekirjast eemaldamiseks peab lapsevanem 24h enne uue tsükli algust esitama huvikoolile vabas vormis kirjaliku avalduse. Kursuse korraldajaks on Huvikool IRKAS (EV Haridus- ja teadusministeeriumi tegevusteade nr.141782). Koolituskulude deklareerimisel on võimalik tagasi saada tulumaks 20% ulatuses.

EESTI KEELE JA KULTUURI HUVIRING

Eesti keele ja kultuuri huviring

Ootame kõiki 1.-4. klassi õpilasi eesti keele ja kultuuri huviringi kaks (1) kord nädalas teisipäeviti 15.00 kuni 16.30 Jõhvi Tsentraalis. Info ja registreerimine 53850719. Huviring alustab tegevust 13.09.16.a.

Мы рады приветствовать желающих с 1. - 4. классников) изучать эстонский язык в новом 2016/17 учебном году! Кружок эстонского языка и культуы один раз в неделю по вторникам с 15.00 - 16.30. Занятия начинаются с 13 сентября. Инфо и регистрируйте по тел. 53850719 или irinarozanova@gmail.com

EESTI KEELE JA KULTUURI HUVIRING

Eesti keele ja kultuuri huviring

Ootame kõiki 5.-9. klassi õpilasi eesti keele ja kultuuri huviringi üks (1) kord nädalas neljapäeviti 15.00 kuni 16.30 Jõhvi Tsentraalis 3. korrusel. Info ja registreerimine 53850719.

Мы рады приветствовать желающих с 5.-9. классников изучать эстонский язык в новом 2016/17 учебном году! Кружок эстонского языка и культуы по два раз один в неделю по четвергам с 15.00 - 16.30 Занятия начинаются с 15 сентября. Инфо и регистрируйте по тел. 53850719 или irinarozanova@gmail.com

ÕPIABI

 TUGIÕPE MITTEEMAKEELES ÕPPIVATELE LASTELE K.A. UUSIMMIGRANTÕPILASED (UIM)

Ootame 1.-6. klassi õpilasi õpiabi pikapäevarühma ehk abistame õpilasi kodustetööde tegemisel eesti keeles. Teisipäeviti ja neljapäeviti kella 12.30 kuni 14.45. Lisainfo ja konsultatsioon tel. 53850719 või  irinarozanova@gmail.com

Мы рады приветствовать желающих (1. - 6. классники) в продлёнку академической поддержки (помогаем выполнению домашних заданий на эстонском языке, в новом 2016/17 учебном году!  Занятия по вторникам и четвергам с 12.30 - 14.45! Инфо и регистратсия по тел.53850719 или irinarozanova@gmail.com

EESTI KEELE SUHTLEMISKURSUS JÕHVIS

Ootame lapsi arendama EESTI KEELE suhtlemisoskust alates 02.08.16 kuni 30.08.16 Teisipäeviti ja Neljapäeviti kella 13.30 - 15.00 või 15.00 - 16.30 Jõhvi Tsentraalis, Keskväljak 4.

Hind: 7.- eurot k.a. käibemaks (k.m. tagastatakse tuludeklaratsiooni esitamisel) akadeemilise tunni eest.

Info ja registreerimine telefonil 53850719.

    

IRKAS keeltekool korraldab EESTI KEELE õppelaagri PERELIIGE, Peipsi järve ääres Remnikus Ida- Virumaal. Kohaga saab lähemalt tutvuda vajutades all olevat linki:

http://puhkekeskused.ee/remniku/

Toimumisaeg: 27.06.16 - 04.07.16.a. (Kohtade arv piiratud)

Võtame vastu lapsi vanuses 10 – 14 aastat (Eelregistreerimine ja info e-maili või telefoni teel)

irinarozanova@gmail.com

skilledcommunicationou@gmail.com

Kontaktisik: Irina Rozanova

Telefon: 53850719

IRKAS keeltekooli tegevusloa (Haridus-ja Teadusministeeriumi tegevusluba välja antud 06.08.2015.a.  nr.1.1-2/ 15/ 319 ) ja andmetega saab lähemalt tutvuda vajutades allolevat linki:

http://www.irkaskeeltekool.com/419317807

Hinnas:

- eesti keele suhtlemiskeele arendamine ja sõnavara rikastamine läbi loomuliku vabas vormis aktiivõpe, koostöös kvalifitseeritud eesti keele – ja keelekümblusõpetajate - metoodikute ja eesti keelekandjatega.

- peremajutus 20 m järvest (saun, duss, WC)

- 4 - kordne toitlustamine

- aktiivõpe looduses eesti keeles 24/7

- loovprojektide teostamine eesti keeles (ilmavaatlus, metsavaatlus, matkarada, poster-ettekanded)

- vabaaja tegevused (ujumine Peipsi järves, sulgpall, võrkpall, jalgpall, teatevõistlused, lugemisnurk, näitering, disko ja karaoke)

- ajaplaneerimise õpetus ja eneseanalüüs

- teadusmängud

- Transport  Jõhvist 27.06.16 kell 8.00 (mujalt tulijatega vastavalt kokkuleppele)

 

 

MEIE KOOSTÖÖPARTNERID

Toila lasteaed NAERUMERI

http://www.lasteaed.eu/index.php?id=103694

 

Arendusring eelkooliealistele lastele ja selle korraldus õ/a 2015/2016 

Arendusringi ootame viie- kuni seitsmeaastaseid lapsi.

Õpperühma suurus:
ühes rühmas kuni 12 last, rühmade arv sõltub registreerijate arvust.

 

Toimumise aeg:

03.Oktoober 2015 – 16. mai 2016

 

 

Laupäev 

10.30 – 12.00 Jõhvis, Keskväljak 4

Hind:

48.- €  kuus ( 4 kohtumist )

 

Кружок дошкольного развития для детей и организация его работы в 2015/16 учебном году

В кружок дошкольного развития ждем 5-7-летних детей.

Размер группы:

В группе до 12 детей, количество групп зависит от количества зарегистрировавшихся.

 

Arendusringi ootame viie- kuni seitsmeaastaseid lapsi.

Õpperühma suurus:
ühes rühmas kuni 12 last, rühmade arv sõltub registreerijate arvust.

Toimumise aeg: 03. Oktoober 2015 – 16. mai 2016
   

Laupäev

 

 

10.30 – 12.00 Jõhvis, Keskväljak 4

 

 

Hind  48.- eurot

Koolivaheaegadel tunde ei toimu.

 • Õppetöö toimub vastavalt tunniplaanile üks kord nädalas.
 • Ühel õppepäeval on 2 ainetundi. Ainetunni pikkus on 30 minutit. Õppetöö vahel on mängupausid pikkusega 10 minutit.
 • Õppetööd viivad läbi rühma- ja aineõpetajad (matemaatika, loodusõpetus, muusika, kunst, inglise keel).
 • Õppeaasta lõpus saavad lapsed tunnistuse.
 • Koolivaheajad on ühtsed Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt kehtestatud koolivaheaegadega.
 • Vastuvõtt arendusringi eelkooliealistele lastele toimub selleks kehtestatud korra alusel.

Lisainfo huvikooli IRKAS keeltekooli huviringide kohta lastele kui ka keeltekursuste kohta täiskasvanutele telefonil  +372 53850719 või

irinarozanova@gmail.com

skilledcommunicationou@gmail.com

Haridus-ja Teadusministeeriumi tegevusluba välja antud 06.08.2015.a.  nr.1.1-2/ 15/ 319

 

 • Arendusring eelkooliealistele lastele

  Aktiivõpe lastele vanuses 5-7 aastat matemaatika, eesti keele, inglise keele, vene keele, loodusõpetuse ja kunstiõpetuse ja tööõpetuse arendamiseks

 • Eesti keele ja kultuuri huviring (1-9 kl.)

  Ootame kõiki 1.-4. klassi õpilasi eesti keele ja kultuuri huviringi kaks (2) korda nädalas teisipäeviti ja neljapäeviti 14.30 kuni 15.15 info ja registreerimine 53850719.

  Мы рады приветствовать желающих учащихся 1-4 классов изучать эстонский язык в новом 2015/16 учебном году! Кружок эстонского языка и культуры состоится два раза в неделю по вторникам и четвергам с 14.30 до 15.15. Занятия начинаются 14 сентября. Инфо и регистрация по тел. 53850719 или irinarozanova@gmail.com

 • Inglise keele ja kultuuri huviring (1-9 kl.)

  Ootame kõiki soovijaid (1.- 2. klassi õpilasi) inglise keele ja kultuuri huviringi. STARTER grupp teisipäeviti kell 14.30 – 15.15. Info ja registreerimine tel. 53850719 või irinarozanova@gmail.com

  Мы рады приветствовать желающих учащихся 1-2 классов изучать английский язык в новом 2015/16 учебном году! Кружок английского языка и культуры для начинающих состоится по вторникам с 14.30 по 15.15. Занятия начинаются 15 сентября. Инфо и регистрация по тел. 53850719 или irinarozanova@gmail.com

TUGIÕPE MITTEEMAKEELES ÕPPIVATELE LASTELE K.A. UUSIMMIGRANTÕPILASED (UIM)

TUGIÕPE MITTEEMAKEELES ÕPPIVATELE LASTELE K.A. UUSIMMIGRANTÕPILASED (UIM)

Ootame 1.-5. klassi õpilasi õpiabi pikapäevarühma ehk abistame õpilasi kodustetööde tegemisel eesti keeles. Esmapäevast kuni neljapäevani kella 13.15 kuni 15.15. Lisainfo ja konsultatsioon tel. 53850719 või  irinarozanova@gmail.com

Ждем учащихся 1-5 классов в новом 2015/16 учебном году в группу продленного дня (помогаем в выполнении домашних заданий на эстонском языке)! Занятия начинаются 14 сентября и будут проходить с понедельника по четверг с 13.15 до 15.15 часов. Инфо и регистрация по тел.53850719 илиirinarozanova@gmail.com

 skilledcommunicationou@gmail.com

 

VENE KEELE ÕPE EESTI KEELE BAASIL KOOLILASTELE

Vene keele õpe eesti keele baasil ehk eesti lastele. Info ja registreerimine tel. 53850719 või e-maili teel: irinarozanova@gmail.com või skilledcommunicationou@gmail.com

ETTEVALMISTUS EKSAMITEKS

IRKAS keeltekooli õppetöös saavad osaleda kõik soovijad. Ootame Teid!

ETTEVALMISTUS KURSUSED:

Cambridge Advanced English (CAE)

PET
 
Ettevalmistuskursused põhikooli ja gümnaasiumi eksamiteks.

Toetame õpilasi eksamiteks ettevalmistumisel.

Põhikooli lõpetajale:

Inglise keel, Eesti keel, Vene keel
 
Gümnaasiumi lõpetajale:

Eesti keel, inglise keel

Tugigrupp 


Tugi- ja süvaõppe eesmärk on pakkuda põhikooli õpilastele toetust koolitöös ja andekate ning teadushuviliste laste arendamine. 


Õppetöö korraldus


Õppetöö toimub kahel semestril: septembrist detsembrini ja jaanuarist maini, pealelõunastel ja õhtustel aegadel.


Elukestva õppimise omandamiseks suunatakse õppijat vastavalt tema arenguastmele:

 1.  Kujundama suutlikkust sihipäraselt õppida erinevates olukordades nii iseseisvalt kui ka koos teistega;
 2. Planeerima oma tulevikku, määratledes oma eesmärkidele vastavaid õppimisvajadusi, ning otsima ja leidma sobivaid õppimisvõimalusi;
 3. Hindama oma võimeid, kogemusi, huvisid ja vajadusi ning seostama neid õppimisega.

Info ja registreerimine tel. 53850719 või  irinarozanova@gmail.com ja skilledcommunicationou@gmail.com